Kapilārais āķis

Nosaukums Daudzums Cena
Kapilārais āķis 8 gab. Blisterī
2,20€
vērtība bonusos:
220
Kapilārais āķis 50 gab.
10,00€
vērtība bonusos:
1000

Latvijā izstrādāta dizaina produkts ‘’divi vienā’’.

Divējādais pielietojums:

Kapilārās laistīšanas trubas (16mm) stiprinājums no vienas puses un otrā pusē ir izveidots stiprinājums dažādu plēvju vai sietu fiksēšanai.

Kapilārās laistīšanas trubas izmanto automātiskajās laistīšanas sistēmās. Kapilāro trubu nogulda uz zemes tieši pie augu, piemēram, tūju, rododendru, kadiķu, puķu uc. augu saknēm vai ap viņām. Lai kapilārā laistīšanas truba saglabātu savu vietu un formu, tā ir jāpiestiprina pie zemes un šo funkciju lieliski nodrošina kapilārais āķis.

Šo pašu stiprinājumu vienlīdz efektīvi var izmantot dažādu plēvju, ģeotekstila, sietu, režģu piestiprināšanai/nofiksēšanai pie zemes.

Āķa forma ir veidota tā, lai tas pietiekami stipri turētos zemē, jo tam ir izveidotas „atskabargas” , kas nodrošina šo fiksāciju. Stiprinājums ir izgatavots no cietās plastmasas  materiāla, ko var „iedurt” zemē, bet tajā pašā laikā tas ir elastīgs, lai nesalūztu. Protams, ja zeme ir ļoti mālaina un blīva, tad tur būs nepieciešami metāla āķi.

Ņemot vērā, ka kapilārajam āķim ir divi fiksācijas pielietojuma veidi – trubai un plēvei, tad tam augšpusē ir izveidojies lielāks plauktiņš. Tas ir svarīgi, ja Jums ir „jāsadur” zemē vairāki desmiti vai pat simti šo āķu dienas laikā, tad roka tik ļoti nenogurst. Šo īpašību augsti ir novērtējuši šīs nozares speciālisti – automātisko laistīšanas sistēmu ierīkotāji un dārznieki.